Dwuletnie dziecko jest stale ciekawe świata, poznaje go wszystkimi swoimi zmysłami. Jest aktywne, dlatego zabawki czy inne prezenty warto dobrać odpowiednio do jego aktualnych upodobań. Co będzie lepsze w tym wieku, ciekawe puzzle dla 2 latka -gąbka, na przykład Baby Puzzle Warzywa i Owoce, a może książeczki dedykowane najmłodszym takie jak Książeczka sensoryczna “Go To The Ocean”? Oba rozwiązania to dobre wsparcie dla rozwoju dziecka. Sprawdź, jakie korzyści ze sobą niosą.

Puzzle baby i inne układanki dla najmłodszych

Dla dwulatków puzzle są ciekawą formą zabawy, przygody w dopasowywanie zaledwie kilku elementów. To najczęściej puzzle określane jako “Baby puzzle”, dobre od półtora roku do mniej-więcej trzech lat. Mogą być bardzo zróżnicowane tematycznie, na przykład:

– postacie z dziecięcych bajek: Bing, Psi Patrol, Kicia Kocia, Świnka Peppa, Baby Shark,

– zwierzątka,

– owoce, warzywa,

– pojazdy, znane zawody,

– zabawki.

Oprócz spostrzegawczości, ćwiczenia małej motoryki czy cierpliwości, puzzle mogą także pomagać maluchom poznawać świat.

Książeczki sensoryczne i interaktywne dla dwulatków

Podobne korzyści mogą nieść ze sobą książeczki dla najmłodszych, zwłaszcza te z dodatkowymi elementami. Sensoryczne książki dla 2 latka pozwalają na poznawanie wnętrza książki niemal wszystkimi zmysłami. To dzięki elementom, które można poczuć, wydają odgłosy, a nawet w przypadku książki z gryzakiem można wziąć do buzi. Interaktywne książeczki dodatkowo mogą grać melodyjki czy same opowiadać bajki, albo zawierać ruchome elementy przyciągające szczególną uwagę dzieci. W tym wieku sprawdzą się także książeczki tekstylne albo te przeznaczone do kąpieli.

Nie ma reguły, który rodzaj zabawki akurat spodoba się żywiołowemu dziecku. Warto jednak zauważyć, że zarówno książeczki, jak i puzzle dla dwulatka nie są specjalnie dużym wydatkiem. Dlatego w sytuacji, gdy ciężko się zdecydować, warto po prostu kupić i ciekawą układankę dostosowaną do wieku, i dobrą książeczkę dla dwulatka, aby dziecko mogło samo zadecydować.